Děj otevírá problematiku bipolární poruchy, věnuje se tématům lidské bezmoci, deprese, užívání drog, zneužívání léků nebo etice v moderní psychiatrii. I přes vážnost tématu má dílo mnoho humorných a nadlehčených momentů, tak jako ve skutečném životě!
Mimo kulturní rovinu je i cílem uvádění muzikálu NE/NORMÁLNÍ - tolerantní osvětová kampaň s názvem #jsemnenormalni!? k nemoci zvané BIPOLÁRNÍ PORUCHA i celé problematice duševních onemocnění, jež jsou hlavním tématem muzikálu. Na pozadí divadelního představení se snažíme rozšířit povědomí o závažné nemoci a odhalit široké veřejnosti fakt, že život s psychickou poruchou se může týkat každého z nás.
Bipolární afektivní porucha, je onemocněním, které způsobuje výrazné výkyvy nálad, energie a ovlivňuje schopnost vykonávat běžné činnosti. Jejím hlavním příznakem jsou takzvané epizody, které se nepředvídatelně mění z extrémně aktivních období a nadměrně veselé nálady (tzv. manická fáze) na epizody hluboké beznaděje a smutku (tzv. depresivní fáze), která je často doprovázena sebevražednými sklony.
Život lidí s bipolární poruchou, dříve nazývanou také maniodepresivní psychóza nebo manická deprese, je neustálá cesta nahoru a dolů. Ti šťastnější vytrpí jen několik epizod a jsou i takoví, kteří zažijí jen jedinou. Kde je hranice mezi zdravím a nemocí a co je normální a co je NE/NORMÁLNÍ?
Cílem muzikálu a jedním z důvodu jeho vzniku, jak uvedl Brian Yorkey pro magazín bphope, bylo upozornit na stigma spjaté s duševními nemocemi. Právě iracionální snaha nějakým způsobem „naplnit standard“ a být „normální“ může být ve skutečnosti mnohem destruktivnější než sama nemoc.
Na to, že trpět bipolární afektivní poruchou či jiným duševním onemocněním neznamená být nenormální se bude spolek art4rent, z.s. ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví a dalšími organizacemi zabývajícími se duševním zdravím snažit upozornit v rámci osvětové kampaně, která poběží současně s uváděním muzikálu.
Kampaň si klade za cíl rozšířit povědomí o bipolární afektivní poruše a poukázat na důležitost komunikace na téma duševního zdraví a pomoc tak nabourat stigmata související s psychickými problémy.